Home » » FOTBAL:Fcm Dunarea paraseste cupa.Fcm Dunarea-Delta Tulcea 0-1

FOTBAL:Fcm Dunarea paraseste cupa.Fcm Dunarea-Delta Tulcea 0-1

Echipa de liga a IIa,Fcm Dunarea Galati a pierdut astazi pe teren propriu meciul din faza a Va a Cupei Romnaiei,cu Fc delta tulcea scor 0-1 si a fost eliminata din competitie.Singurul gol al meciului a fost marcat in minutul 1 de tulceanul Peteleu.Dupa primirea golului dunarenii au avut numeroase sanse de a marca prin Carjan,Cristescu,Vali Munteanu(singur cu portarul) dar poarta tulcenilor a ramas intacta.Daca la goluri raportul a fost 0-1 cele doua echipe au punctat consistent la capitolul cartonase rosii.Primii care au deschis lista cartonaselor rosii au fost oaspetii in minutul 52,cand Cocosanu este eliminat pentru un fault dur.Egalitatea numerica sa restabilit in minutul 88 cand Velescu este eliminat.Tulcenii in avantaj pe tabela de marcaj au tinut sa fie in avantaj si la cartonase rosii si in minutele de prelungrie ale meciului Vaida vede al doilea galben si este eliminat.Pe langa ratarile consistente din prima parte a meciului,dunarenii au solicitat o lovitura de la 11 metri in minutul 83 cand un tulcean loveste mingea cu mana dar arbitrul meciului vasluianul Ciprian Amarandei nu acorda nimic.Dupa calificarea chinuita in faza a Va a cupei de la Panciu cu echipa de liga a IIIa CS Panciu,Fcm Dunarea a fost eliminata din competitia KO de primul adversar mai bine cotat.In liga a IIa,sambata de la ora 11.00 pe stadionul "Dunarea"Fcm-istii vor juca cu Fc Steaua II.Arbitrii meciului de sambata vor fi Florin Ghimbasan din Brasov asistat la cele doua linii de Daniel Demetrescu din Ramnicu Valcea si Adrian Ionescu din Targoviste.