Home » , » FOTBAL: Metalosport a remizat pe teren propriu cu Metaloglobus

FOTBAL: Metalosport a remizat pe teren propriu cu Metaloglobus

Cele două echipe gălățene din Liga a III-a au câștigat un punct, din șase disponibile, în etapa a XVII-a. La Galați, pe stadionul „Ancora-Zoltan David”, Metalosport a remizat 1-1, la pauză 0-1 cu Metaloglobus București, echipă din prima parte a clasamentului. Pentru Metalosport golul a fost marcat de Constantinescu în minutul 63. După 17 etape din seria a II-a, Liga a III-a, Metalosport este pe locul 12 cu 10 puncte, 2 victorii, 4 remize, 11 înfrângeri, golaveraj 18-39. În runda a XVIII-a Metalosport va juca pe terenul liderului Dunărea Călărași.

Cealaltă echipă gălățeană din Liga a III-a, Sporting Liești a jucat în etapa a XVII-a, la Târgu Neamț și a pierdut jocul cu 4-0. După 14 jocuri din seria a I-a, din Liga a III-a, Lieștiul este pe locul 10 cu 11 puncte, 3 victorii, 2 remize, 9 înfrângeri, golaveraj 16-31. Etapa viitoare la Liești, Sporting va juca cu Aerostar Bacău.