Home » » FOTBAL: Metalosport se apropie de locul 10

FOTBAL: Metalosport se apropie de locul 10

În etapa a XXI-a din Liga a III-a, Metalosport a obținut a patra victorie stagională. Echipa pregătită de Mihai Ciobanu a învins, cu 2-0, la pauză 0-0, adversara pentru locul zece, Voința Snagov. Golurile echipei gălățene au fost marcate în partea a doua a jocului. Scorul a fost deschis în minutul 61 de Sandu iar rezultatul final a fost stabilit în minutul 77 de Constantinescu.

Cu cele trei puncte câștigate cu Voința Snagov, Metalosport, locul 11, ajunge la cota 17 puncte și egalează la puncte echipa ilfoveană, grupare care ocupă locul 10. În etapa a XXII-a gălățenii vor juca sâmbătă, 2 mai, pe terenul celor de la Înainte Modelu.

Cealaltă echipă gălățeană din Liga a III-a, Sporting Liești, a stat în etapa a XXI-a. În clasamentul seriei I, Sporting Liești este pe locul 10 cu 12 puncte. În etapa a XXII-a, Sporting Liești va juca la Pojorâta cu Bucovina.