Home » , » FOTBAL: Metalosport și Sporting Liești au pierdut jocurile din etapa a XXI-a

FOTBAL: Metalosport și Sporting Liești au pierdut jocurile din etapa a XXI-a

Cele două echipe gălățene angrenate în Liga a III-a au pierdut jocurile disputate în etapa a XX-a. În seria I, Sporting Liești a primit, pe teren propriu, replica celor de la Știința Miroslava, liderul la zi din serie. Jocul a fost pierdut de Sporting Liești la limită 0-1, după ce la pauză scorul a fost egal 0-0. După 20 de etape din sseria I, Sporting Liești este pe locul zece cu 12 puncte din 17 jocuri. În etapa a XXI-a Sporting Liești stă. Următorul meci al gălățenii îl vor juca la Rădăuți cu Bucovina, în etapa a XXII-a.

Cealaltă echipă gălățeană din Liga a III-a, Metalosport a jucat în etapa a XX-a la București, cu echipa secundă a clubului Dinamo. Rezultatul jocului, 3-1, a fost stabilit încă de la pauză. Pentru Metalosport a marcat Gohoreanu în minutul 15 când scorul era 2-0 pentru Dinamo II. În clasament, după 20 de etape Metalosport este pe locul 11 cu 14 puncte. Pentru Metalosport urmează meciul de pe teren propriu cu Voința Snagov, locul 10 cu 14 puncte. Jocul cu ilfovenii este important pentru realizarea obiectivului echipei gălățene, locul 10.