Home » » FUTSAL: United s-a oprit în sferturile Cupei

FUTSAL: United s-a oprit în sferturile Cupei

La fel ca în Liga I de futsal, United, gruparea gălățeană de futsal, s-a oprit în sferturi și în Cupa României. În jocul de calificare în semifinalele Cupei, la Tîrgu Mureș, United a pierdut 3-5, la pauză 1-3, jocul cu gazdele City us Tîrgu Mureș, deținătoarea trofeului. Pentru United cele trei goluri au fost marcate de: Cătălin Ivan două și moldoveanul Alexandru Ghercioglo

Jocul de la Târgu Mureș a fost ultimul, oficial, în acest sezon pentru United. În Liga I gălățenii au încheiat competiția tot în sferturi după ce au fost eliminați, cun 2-0 la general de Dunărea Călărași. Pentru clubul gălățean sezonul nu s-a încheiat. Echipa satelit a clubului va disputa la finalul săptămânii meciurile din play-off-ul Ligii a II-a.