Home » » VOLEI: Arcada a obținut calificarea în Challange Cup

VOLEI: Arcada a obținut calificarea în Challange Cup

Arcada Galați a încheiat seria de play-off cu CSM București. În jocul trei al seriei, disputat la București, gălățenii s-au impus, în tie-break, 3-2 și au încheiat cu 3-0 la general finala pentru locul 5 cu CSM București. În ultimul joc al seriei, gazdele au câștigat primele două seturi 25-23 și 25-19. În seturile trei și patru Arcada a egalat, 25-19, 25-12 și a trimis meciul în prelungiri. Setul cinci, decisiv, a fost câștigat de Arcada 15-8.

Cu 3-0 la general, după două victorii la Galați și una la București, Arcada a câștigat finala pentru locurile 5-6 și va juca în ediția viitoare a Challange Cup.