Home » , » FOTBAL: Etapă de pauză pentru Metalosport

FOTBAL: Etapă de pauză pentru Metalosport

Vineri și sâmbătă, 22-23 mai, în seria a II-a din Liga a III-a sunt pogramate jocurile din etapa a XXV-a, penultima. La stabilirea țintarului de la începutul sezonului în pemnultima etapă era prgramat derby-ul gălățean din Liga a III-a, dintre Metalosport și Oțelul II. Cum în pauza dintre tur și retur satelitul echipei de prima ligă s-a desființat, adversarele își vor trece în cont 3 puncte prin neprezentarea fostului satelit al Oțelului.

Celelalte jocuri din penultima etapă sunt: Metaloglobus București-Înainte Modelu, Juventus București-Viitorul Domnești, Gloria Popești Leordeni-CS Tunari, Callatis Mangalia-Delta Dobrogea Tulcea, Dunărea Călărași-Voința Snagov.

Înaintea etapei de pauză Metalosport este pe locul 11 cu 21 de puncte din 24 de jocuri, 5 victorii, 6 remize, 13 înfrângeri, golaveraj 27-45. După etapa de pauză Metalosport va mai juca un singur meci în actualul sezon din Liga a III-a, la Tulcea, cu Delta Dobrogea.