Home » , » FOTBAL: Metalosport a remizat la Tunari

FOTBAL: Metalosport a remizat la Tunari

Scăpați de grijile retrogradăriii, după victoria 1-0 din etapa precedentă cu Viitorul Domnești, dar și retragerea celor de la Viitorul Axintele, Metalosport a obținut o nouă remiză prețioasă în deplasare. Cu trei etape înainte de finalul sezonului în Liga a III-a, seria a II-a, ”metalurgiștii” au remziat 1-1, în Ilfov, pe terenul celor de la CS Tunari, echipă clasată pe locul 4. Pentru Metalosport a marcat Mihai Adăscăliței, în minutul 82, la scorul 1-0 pentru gazde.

Chiar dacă au câștigat un punct la Tunari, Metalosport coboră un loc în clasmentul la zi al seriei. Echipa gălățeană este pe locul 11 cu 21 de puncte din 24 de jocuri, în timp ce pe locul 10 a urcat Callatis Mangalia, cu 22 de puncte, echipă care în etapa curentă a câștigat cu 3-0, la ”masa verde”, jocul cu Viitorul Axintele.

Până la finalul sezonului mai sunt de disputat două etape, dar Metalosport va juca un singur meci. În etapa a XXV-a, penultima, trebuia să se dispute derby-ul gălățean din Liga a III-a, Metalosport-Oțelul II. Cum satelitul FC Oțelul s-a retras din campionat în pauza dintre tur și retur, Metalosport va câștiga jocul cu 3-0. În ultima etapă a sezonului, 30 mai, Metalosport va juca la Tulcea cu delta Dobrogea.