Home » » FOTBAL: Metalosport, victorie pentrun locul 10

FOTBAL: Metalosport, victorie pentrun locul 10

Gruparea gălățeană de Liga a III-a, Metalosport, a obținut a cincea victorie stagională. În etapa a 23-a gălățenii au învisn pe teren propriu cu 1-0, la pauză 0-0, Viitorul Domnești, echipă cu care se aflau în lupta pentrue vitarea locul 13, singurul care retrogradează. Singurul gol al jocului a fost marcat de Ciprian Teleagă, în minutul 72, moment al jocului în care gălățenii evoluau cu un om mai puțin.

După victoria cu cei de la Domnești, Metalosport a urcat pe locul 10 în clasamentul seriei a II-a din Liga a III-a, cu 20 de puncte din 23 de jocuri. Până la finalul sezonului mai sunt de disputat 3 etape, Metalosport va juca două meciuri. Etapa viitoare pe terenul celor de la CS Tunari, iar în ultima etapă ”metalurgiștii” vor juca la Tulcea cu delta Dobrogra. În etapa a XXV-a, Metalosport va sta și va câștiga cu 3-0 jocul cu Oțelul II, echipă desființată.