Home » » FOTBAL: Avântul Valea Mărului joacă meciul decisiv de promovare în Liga a III-a

FOTBAL: Avântul Valea Mărului joacă meciul decisiv de promovare în Liga a III-a

Campioana județului, Avântul Valea Mărului, va juca manșa retur a barajului de promovare în Liga a III-a cu cei de la Olimpia 2010 Râmnicu Sărat, sâmbătă, 27 iuinie, de la ora 17.30, pe teren propriu, stadion ”Prof. Costică Popvici”. După remiza 1-1 din tur, de la Râmnciu Sărat, gălățenii au luat prima opțiune în a promova îăn Liga a III-a, însă pentru a promova în al treilea eșalon fotbalistic cei de la Valea Mărului au nevoie de o victorie, indiferent de scor, sau de o remiză 0-0.

Dacă la finalul celor 90 de minute regulamentare cele două echipe se află la egalitate, de puncte și de golaveraj, echipa cu numărul mai mare de goluri marcate în deplasare va fi declarată câștigătoare. Dacă egalitatea persită și în aceste condiții se vor juca două reprize a câte 15 minute de prelungiri. Iar dacă și la finalul prelungirilor nici una din echipe nu poate fi declarată câștigătoare se va trece la executarea loviturilor de departajare.