Home » » FOTBAL: Avântul Valea Mărului a remizat la Râmnicu Sărat

FOTBAL: Avântul Valea Mărului a remizat la Râmnicu Sărat

Manșa tur a barajului de promovare în Liga a III-a, disputată de campioana județului Galați, Avântul Valea Mărului în deplasare, la Râmnicu Sărat, cu echipa locală Olimpia 2010, campioana județului Buzău, s-a încheiat la egalitate 1-1, după ce la pauză scorul a fost 1-0 pentru gazde. Olimpia a deschis scorul aproape de finalul oprimei părți, în minutul 43 în timp ce Avântul Valea Mărului a egalat în minutul 65 prin Spînache.

Meciul decisiv de promovare în Liga a III-a, returul, se va juca peste o săptămână, sâmbătă, 27 iunie, de la ora 17.30, la Valea Mărului.