Home » » FOTBAL: Galați Beach Cup 2015 se dispută la Plaja Brateș

FOTBAL: Galați Beach Cup 2015 se dispută la Plaja Brateș

La fel ca în fiecare vară, și în acest an, Asociația Județeană de Fotbal Galați orgenizează Campionatul Județean de fotbal pe plajă. Echipele care doresc să participe la competiție se pot adresa pentru înscrieri la AJF Galați. ”În perioada 12-14 iunie, pe terenul de la Plaja Brateş se va desfăşura Campionatul judeţean de fotbal pe plaja. În acest sens echipele care doresc să participe sunt invitate să transmită acest lucru în scris, sau telefonic, la secretariatul AJF Galaţi. NU SE PERCEPE TAXĂ DE PARTICIPARE! Se vor plati doar 30 lei/echipa/joc pentru arbitraj si asistența medicală. Echipa câștigatoare va participa la Turneul Final de la Mamaia (15-17 iunie), unde cheltuielile de cazare și masa vor fi suportate de Federația Română de Fotbal”, se arată în comunicatul Asociației Județene de Fotbal Galați.

Ediția 2014 a Galați Beach Cup a fost câștigată de Atletico. În finală, Atletico a învins cu 5-1 Zimbrul Slobozia Conachi. În finala mică a ediției de anul trecut s-au întâlnit  Porto și Phoenix, iar Phoenix s-a impus cu 3-2. La Turneul Final de anul trecut Atletico a câștigat medaliile de bronz după ce în finala mică a trecut de Zimbrul Slobozia Conachi cu 6-5.