Home » » HANDBAL: Juniorii II de la CSȘ Galați au câștigat medalia de bronz la turneul final

sursa foto: sport.bacaul.ro
De miercuri până duminică, la Bacău, Sala Sporturilor, s-a disputat turneul final al juniorilor II. Galațiul a fost reprezentat de echipa Clubului Sportiv Școlar, antrenor Florin Andronic, iar juniorii gălățeni au reușit să cucerească medaliile de bronz la finalul competiției.

În finala mică de duminică, juniorii gălățeni au trecut de LPS Cluj cu 21-17, după ce la pauză conduceau cu 12-8. La finalul competiției de la Bacău, gălățeanul Gabriel Ilie a fost declarat cel mai bun jucător al turneului final, iar coechipierul său Daniel Susanu, a fost selecționat în echipa turneului.

Până în finala mică de duminică echipa lui Florin Andronic a obținut rezultatele: 31-24 (17-12) cu CSS Făgăraș, 26-18 (17-9) cu HCM Constanța, 21-25 (13-13) cu LPS Cluj, în grupă, iar în semifinală au pierdut la limită 24-25 (13-11) cu gazdele turneului Știința Municipal Bacău.

Iartă lotul folosit de antrenorul Florin Andronic în finala mică: Cătălin Radu (11 interv.), Ovidiu Cornea, Sebastian Dogaru – Nicolas Manolache (6 goluri / 9 șuturi), Daniel Susanu (5/11), Laurențiu Ghindaru (4/6), Gabriel Ilie (3/3), Marius Băjenaru (2/7), Iulian Chiriac (1/3), Ionuț Prună, Silviu Pîrlog, Bogdan Mureșan, Daniel Ionescu, Ștefan Patriche, Andrei Ghimieș. Antrenori: Florin Andronic și Maria Lupu.

Mai multe detalii despre turneul final al juniorilor II de la Bacău aici.