Home » , , » TENIS: Diana Buzean a câștigat proba de simplu de la ”Viva Club Open”

TENIS: Diana Buzean a câștigat proba de simplu de la ”Viva Club Open”

Turneul internațional feminin futures de la ”Viva Club Open” a fost câștigat de Diana Buzean. În finală favorita numărul 5 la startul competiției, locul 426 WTA, a trecut de Irina Maria Bara, favorita numărul 3 la startul turneului, locul 389 WTA. Finala a fost câștigată de Diana Buzean în trei seturi: 6-3, 4-6, 6-3.

După ce s-a încheiat și al IV-lea turneu internațional futures, la Viva Tenis Club urmează cel mai importnat turenu din acest an un challenger cu premii totale în valoare de 25.000 de dolari.