Home » » FOTBAL: Oțelul părăsește Cupa după prelungiri

FOTBAL: Oțelul părăsește Cupa după prelungiri

Primul meci al dublei dintre FC Oțelul și Dacia Unirea Brăila, de la Brăila, contând pentru turul cinci al Cupei României, a fost pierdut de Oțelul 1-3, la pauză 0-0. Oțelul a deschis scorul în minutul 60 prin Miron, iar cu două minute înainte de final Brăila a egalat și a trimis meciul în prelungiri.

Prima repriză de prelungiri s-a încheiat la egalitate 0-0. Apoi, în minutul 111 Brăila a marcat pentru 2-1, iar golul de 3-1 a fost marcat de gazde din lovitură de pedeapsă în finalul jocului.

Oțelul a jucat în formula: Preda - Marus (Ioniță), Cojoc, Asanache, Murgoci, Ştefan (Adascăliței), Dajbog - Chirpirliu, Stănescu, Miron -  Stoian. Antrenor Daniel Florea.

Dacia Unirea Brăila: Mitrea - Niţă, Ivan, Ghiocel, Stănciulescu - Roşu (Andrei Pușcașu), Petean - Moise, Muscă, Frunză - Nicoliţă (Onofraș). Antrenor: Alin Pânzaru.

Desfășurarea live text a meciului de la Brăila poate fi văzută aici. Pentru FC Oțelul urmează un nou meci la Brăila cu Dacia Unirea, sâmbătă, 12 septembrie, de la ora 11.00.