Home » , , » HOCHEI: Mihai Brandabur: ”Cu Corona au fost două victorii, asta ne dorim victorii”

Prezent în studioul Divizia Locală, de la Digi 24 Galați, președintele Clubului Sportiv Municipa Dunărea, Mihai Brandabur a vorbit despre cele două victorii din etapa a II-a LNH cu Corona Wolves Brașov: ”Cu Corona au fost două victorii, asta ne dorim victorii. După prima repriză a meciului de vineri, până la jumătatea reprizei a doua, eram dezumflați toți, era 3-0 pentru ei. Nu am reușțit să deschidem scorul, nu a vrut să intre, dar avenit golul lui Hildebrand Szabolcs. În repriza a treia jucătorii au ieșit cu alt imbold de la vestiare. Ultima treime s-a terminat 4-0, rezultat bun având în vedere cu cine am jucat. În repriza a treia să revii de la 0-3, să câștigi jumătate de meci, jucătorii au dat tot ce au putut”.

În etapa a II-a din LNH, Dunărea a învins  5-3 (0-3, 1-0, 4-0)  și 2-1 (1-0, 0-1, 1-0) Corona Wolves Brașov.