Home » » LIVETEXT de la CF Brăila - OŢELUL, din Cupa României

LIVETEXT de la CF Brăila - OŢELUL, din Cupa României

Site-ul www.sportgalati.com, în colaborare cu www.dunareabatrana.ro, pun la dispoziţia suporterilor de pretutindeni desfăşurarea, în format livetext, a partidei dintre CF Brăila şi OŢELUL GALAŢI, din cadrul turului cinci al Cupei României. Partida este programată de la ora 16.30 şi AICI puteţi urmări minut cu minut evoluţia echipei roş-alb-albastre.

Echipa Oţelului: Preda - Marus, Cojoc, Asanache, Murgoci, Ştefan, Dajbog - Chirpirliu, Stănescu, Miron -  Stoian

Echipa celor de la CF Brăila: Mitrea - Niţă, Ivan, Ghiocel, Stănciulescu - Roşu, Petean - Moise, Muscă, Frunză - Nicoliţă

Circa 100 de suporteri gălăţeni se află în  peluza stadionului din Brăila.

Meciul a început cu lovitura de start a brăilenilor.

La Oţelul joacă Bogdan Chipirliu vârf împins, iar Stoian pe dreapta.

Minutul 2: Lovitură liberă periculoasă pentru brăileni. Mingea şutată de Roşu a fost deviata de zid iar Murgoci a respins în corner.

Minutul 3: Dajbog a recuperat la mijlocul terenului, a combinat frumos cu Stoian şi Ştefănescu, iar Roşu de la brăileni a blocat  contraatacul Oţelului printr-un hent. Arbitrul a acordat şi cartonaş galben pentru jucătorul gazdelor.

Minutul 4: Primul şut spre spaţiul porţii gălăţene. Silviu Moise, a fost jucător la Oţelul II şi Metalosport, a şutat din marginea careului, dar n-a nimerit decât plasa laterală.

Minutul 6: Marus a bâlbâit o minge la centrul terenului, iar contraatacul gazdelor a fost oprit prin fault de Cojoc. Lovitură liberă de la 25 de metri pentru Brăila.

Minutul 7: Moise a tras pe lângă poartă din lovitură liberă.

Oţelarii au ieşit cu greu din propria jumătate de teren până acum. Echipa Brăilei presează constant.

Minutul 10: Muscă (Brăila)  a reluat defectuos cu capul, peste poartă, o centrare venită din corner.

Minutul 11: Chipirliu a fost aproape de o intercepție în apropierea careului advers, ce l-ar fi adus în postura de singur cu portarul.

Minutul 12: O nouă lovitură liberă periculoasă pentru Brăila, după un joc periculos semnalizat la un atac a lui Murgoci.

Frunză a executat mult peste poarta lui Preda.

Minutul 13: Atac prelungit al Oțelului, dar mingea centrată de Chipirliu a fost respinsă de un fundaș advers din fața porții.

Minutul 16: Posesie prelungită pentru Oțelul, dar totul se încheie cu o aruncare de la margine pentru Brăila.

Minutul 17: Ocazie imensă pentru Brăila! Cojoc a lăsat să treacă o centrare moale a gazdelor, iar Muscă a reluat spre poartă direct în Preda.

Minutul 18: Preda a scăpat mingea trimisă în careu de Frunză, dar centralul a dictat fault la portar în urma intervenției lui Stelian Nicoliță asuprea goalkeeperului gălățean.

Minutul 20: o nouă centrare periculoasă a traversat careul Oțelului.

Minutul 23: Asanache a protejat foarte bine în fața lui Stelian Nicoliță.

Minutul 25: o nouă minge bâlbâită în careul Oțelului. Preda a scos cu un reflex incredibil din fața lui Stelian Nicoliță, care a tras din 5 metri distanță de poartă. Cojoc a rezolvat totul cu o degajare, după un luft al lui Muscă.

Minutul 28: Chipirliu n-a ajuns la o pasă bună trimisă de Ștefan.

Minutul 29: Chirpirliu a executat o livitură liberă din partea dreaptă, iar fundașii brăileni au luftat în lanț, însă niciun oțelar n-a putut fructifica.

Minutul 30: Cojoc a intervenit foarte bine în fața lui Nicoliță.

Minutul 32: Miron a centrat prin spatele porții după o acțiune prelungită de atac a Oțelului.

Minutul 33: Miron a fost faultat în momentul pasei decisive către Chipirliu, care ar fi scăpat spre poarta adversă. Cartonaș galben pentru Petean, autorul faultului.

Minutul 34: Ocazie uriașă pentru Oțelul! Chipirliu a finalizat slab din postura de singur cu portarul.

Minutul 35: Cartonaș galben pentru Viorel Ștefan, acordat ușor de centralul partidei după un fault făcut de mijlocașul Oțelului la circa 35 de metri.

Minutul 37: O nouă lovitură liberă ușor acordată de arbitru pentru Brăileni, la circa 25 de metri de poarta Oțelului.

Minutul 38: Frunză a executat din nou în zid.

Minutul 39: Fault asupra lui Cosmin Stoian, aflat într-o acțiune periculoasă pe partea de atac a Oțelului.

Miron a executat la prima bară, de unde a respins Frunză.

Finalul de repriză aparține Oțelului, o perioadă bună de joc pentru formația lui Florea.

Minutul 40: Chipirliu i-a furat mingea lui Ivan, aflat în postura de ultim apărător dar pasa către Stănescu n-a ajuns la destinatar.

Minutul 45:  Moment de superioritate pentru Oțelul, brăilenii aveau doi jucători pe margine pentru îngrijiri medicale, dar de pe urma atacului gălățenilor a rezultat doar un corner. Mingea trimisă din corner a ajuns la  Asanache, care a recentrat puternic in fata porții, dar portarul Mitrea a reținut în doi timpi.

Minutul 45: Stănescu a șutat din afara careului, dar în blocajul fundașului Ivan.

Minutul 45+1 : Ultima fază a primei reprize. Frunză a centrat în careu, de unde Muscă a trimis mult pe lângă poartă.

Pauză: Brăila - Oțelul 0 - 0

Pe banca de rezerve a Oțelului se află următorii: Vicol - Adascaliței, Ioniță, Constantinescu, Istrate, Avram, Perju.

Cele două echipe au revenit pe gazon. A început repriza a doua.

Minutul 47: O acțiune de atac prelungită a Oțelului, dar rezolvată cu bine de brăileni. Centrarea lui Miron a fost respinsă de Ghiocel.

Minutul 49: Stoian n-a ajuns pasa trimisă de Stănescu în adâncime.

Minutul 50: Prima apariție a brăilenilor în atac. O centrare periculoasă trimisă de Frunză, dar Nicoliță a faultat în atac.

Minutul 51: Stelian Nicoliță a scapat spre poarta Oțelului lateral dreapta, dar vârful brăilenilor a șutat mult peste poartă

Minutul 52: Cartonaș galben primit de Andrei Marus, dupa un fault tare făcut la mijlocul terenului.

Minutul 53: Pressing făcut de Stoian asupra portarului advers, care a degajat defectuos, dar Murgoci n-a reușit să pastreze mingea în teren.

Minutul 54: Fault comis asupra lui Chipirliu la marginea careului, în partea stângă de atac a Oțelului, după ce atacantul gălățenilor a trecut ușor de doi adversari.

Minutul 55: Chipirliu a executat pe colțul lung, de unde Stoian a reluat cu capul pe lângă poartă.

Minutul 56: Recuperarea excelentă a lui Viorel Ștefan, care a finalizat faza cu șut, dar mingea a trecut mult peste poartă.

Minutul 57: Centrare foarte bună a lui Murgoci în careul advers, de unde Stoian a luftat din poziție bună de a marca.

Minutul 58: Recuparare a lui Murgoci la mijlocul terenului, iar fundașul Oțelului a pasat foarte bine pentru Stoian care a ratat pasa decisiva către Chipirliu.

GOOOOOOOOOOL OȚELUL!!

În minutul 60 a marcat Miron, cu un șut perfect plasat din partea stângă.

Cojoc a centrat inițial, Stănescu a prelungit, iar Miron a șutat imparabil în colțul lung.

Minutul 61: A intrat Marius Onofraș la oaspeți, în locul lui Stelică Nicoliță.

Oțelul continuă jocul bun prestat de până acum. Chirpirliu a fost surprins in offside după o acțiune bine lucrată de Dajbog și Miron.

Minutul 64: Stănescu a șutat de la 30 de metri, iar portarul Mitrea a respins cu greu în față.

Minutul 66: Cojoc a rezolvat cu bine o acțiune periculoasă a gazdelor.

Minutul 67: A ieșit Costel Roșu la Brăila și a intrat Andrei Pușcașu.

Minutul 68: Oțelul a dezvoltat o nouă acțiune de atac, dar Marus a centrat defectuos prin spatele porții.

Minutul 69: Stoian a fost la un pas sa intercepteze o minge bâlbâită de un apărător advers.

Minutul 70: Preda a scos spectaculos un șut periculos trimis de Onofraș din afara careului. Pe respingere, Asanache a scos din fața lui Muscă. Ocazie mare pentru brăileni.

Minutul 73: Momente de joc confuz. Brăilenii încearcă să preseze, dar nu reușsesc să pună presiune în careul Oțelului.

Minutul 75: Chipirliu a fost oprit dintr-o acțiune de atac, la fluierul arbitrului.

Minutul 76: Dajbog a trimis o pasa către Stoian, însă mijlocașul gălățean n-a reușit să intercepteze.

Minutul 77: Incursiunea lui Niță în careul Oțelului a fost încheiată cu o centrare slabă a fundașului dreapta la Brăila.

Minutul 78: Corner pentru Oțelul. Centrare bună a lui Stănescu, dar Ivan a respins din fața lui Stoian.

Minutul 79: Șut de la 30 de metri a lui Moise, iar portarul Preda a respins în doi timpi.

Minutul 80: Stănciuleascu a centrat periculos în careul Oțelului, însă Murgoci a intervenit foarte bine în fața lui Frunză.

Minutul 81: Stănescu a pus presiune pe portarul advers, ieșit să respingă un balon, iar Mitrea a trimis direct în aut.

Minutul 81: Iosofache a intrat în locul lui Moise.  Prima schimbare la Oțelul: Adascaliței îi ia locul lui Ștefan

Minutul 82: Oțelul păstrează posesia în jumătatea adversă.

Minutul 83: Acșiune superba a Oțelului. DAjbog a fentat frumos și l-a deschis pe Stoian în dreapta. Acesta i-a pasat lui Chipirliu, care dintr-o deviere cu călcâiul l-a lăsat pe Stoian în postură bună de șut, dar a fost blocat de un fundaș în ultim moment.

Minutul 84: Muscă a tras mult peste poartă din 16 metri.

Minutul 85: A doua schimbare la Oțelul: Ioniță i-a luat locul lui Marus.

Minutul 86: Cartonaș galben primit de Adascaliței pentru un atactare asupra unui adversar. Faultul s-a petrecut în jumătatea adversă.

Minutul 87: Lovitură liberă din marginea careului, lateral dreaptea pe atacul brăilenilor, după o intervenție a lui Murgoci asupra lui Frunză. Gazdele au cerut penalti. Murgoci a primit și el galben.

GOL Brăila!

Minutul 88:  Frunză a tras pe centrul porții, Preda a respins in lateral, Onofraș a retrimis în careul mic, mingea a fost bâlbâită,  a lovit ș i bara, iar în cele din urmă Muscă a trimis în poartă.

Minutul 89: Asanache a trimis mingea periculos în careul advers, de unde Ghiocel a repins din fața lui Chipirliu.

Minutul 90: s-au arătat 4 minute de prelungire.

Minutul: 90+2: Onofraș l-a găsit pe Muscă din postura de singur cu portarul, în interiorul careului, iar atacantul brăilenilor a tras puțin pe lângă poartă.

Minutul 90+4: Miron a scos o minge periculoasă din preajma careului.

CF Brăila - Oțelul 1 - 1. Urmează încă doua reprize a 15 minute. În caz de egalitate se va trece la executarea loviturilor de departajare.

S-a reluat jocul.

Oțelul are lovitură liberă de start în prima repriză de prelungiri.

Minutul 91: Oțelul a început repriza în atac. Chipirliu l-a găsit pe Stănescu la marginea careului, dar mijlocașul Oțelului a preluat greșit.

Minutul 93: Petean a centrat periculos în careul Oțelului, dar un mijlocaș brăilean a tras pe lângă

Minutul 94: Miron a avut o acțiune bună în partea stângă de atac a Oțelului, Niță l-a oprit prin fault și a primit cartonașul galben.

Minutul 95: Șut centrare a lui Asanache , portarul Mitrea a scos cu greu.

Minutul 96: Cartonas galben pentru Asanache, care a trebuit să stopeze prin fault un contraatac al gazdelor.

Minutul 97: Un șut complet ratat a lui Onofraș din marginea careului. Mingea a trecut mai aproape de aut de margine decât de poartă.

Minutul 98: Nesincornizare în apărarea Oțelului, între Ioniță și Preda. Momente de presiune la poarta gălățenilor.

Minutul 99:  Cartonaș galben pentru Ghiocel, care l-a faultat pe Chipirliu la un contraatac al Oțelului. Atacantul gălățean necesită îngrijiri medicale.

Minutul 100: Acțiune frumoasă de atac a Oțelului, lucrată de Chipirliu și Stănescu, dar centrarea celui de-al doilea nu a fost ajunsă de Miron.

Minutul 101: Chirpirliu a scapat singur cu portatul Mitrea lateral dreapta, însă șutul său a fost blocat de goalkeeperul care a ieșit până înspre afara careulului.

Minutul 102: Niță l-a găsit pe Muscă în centrul careului, însă atacantul brailenilor a reluat slab cu capul înspre poarta Oțelului.

Minutul 103: Momente de posesie pentru brăileni.

Minutul 104: Cartonaș galben pentru Stoian, care a faultat din spate pentru a stopa un atac a brăilenilor.

Minutul 105: Iosofache a șutat defectuos din afara careului.

Minutul 105: Pușcaș a fost găsit perfect în careu, iar șutul acestuia a nimerit bara

Minutul 105+1: Cosmin Stoian a vazut al doilea galben si implicit pe cel roșu, după un atac asupra lui Ghiocel.

Minutul 106: s-a reluat repriza secundă de prelungiri.

Minutul 111: GOOOL Brăila 2 - 1

Minutul 117: Muscă a marcat cu 3 la 1 printr-un pelalti acordat de centralul Ovidiu Oprea în urma unui hent a lui Murgoci.

FINAL: Brăila - Oțelul 3 - 1