Home » , » FOTBAL: Daniel Florea: ”Jucătorii trebuie să fie concentrați până la final”

FOTBAL: Daniel Florea: ”Jucătorii trebuie să fie concentrați până la final”

La Lider Sportiv, de la radio Pro FM Lider FM, antrenorul principal al Oțelului, Daniel Florea a vorbit despre meciul cu Sport Club Bacău: ”A fost un joc bun, dar băieții trebuie să fie concentrați până în minutul 94. A fost o greșeală a lui Murgoci care a schimbat soarta jocului. Asta nu înseamnă că am pierdut din cauza lui Murgoci. Sper ca jucătorii să înțeleagă că trebuie să fie concentrați până la final. A fost un meci bun, dar fotbalul se joacă pe goluri, azi am pierdut cele trei puncte. Îmi pare rău că ma pierdut, pentru că avem nevoie de puncte și de suporteri”.

Altfel, în etapa a Vi-a din Liga a II-a, Oțelul a pierdut jocul cu Sport Club Bacău 0-1, la pauză 0-0, singurul gol al meicului fiind marcat în minutele de prelungire ale jocului.