Home » » FUTSAL: Eșec usturător pentru United cu Informatica Timișoara

FUTSAL: Eșec usturător pentru United cu Informatica Timișoara

Între două etape de pauză United a jucat în etapa a VII-a din Liga I pe teren propriu cu Informatica Timișoara, echipă aflată la sezonul de debut în prima ligă, dar care are în componență mai mulți jucători experimentați. Disputa din ”Polivalentă” dintre United și Informatica s-a încheiat cu un sec 5-0! la pauză 4-0 pentru oaspeți.

După șapte etape din Liga I de futsal United este pe locul patru în clasamentul la zi din Liga I cu 12 puncte din 6 jocuri, 26 goluri marcate-18 încasate. În etapa a VIII-a din Liga I United va sta, din cauza numărului impar de echipe din Liga I, următorul meci pentru United este programat pentru 4 noiembrie, la Cluj-Napoca cu CFF Clujana.