Home » » FUTSAL: Patru victorii din cinci meciuri pentru United

FUTSAL: Patru victorii din cinci meciuri pentru United

În etapa a V-a din prima ligă de futsal United a obținut a patra victorie din actulul sezon al primei ligi. Echipa pregătită de David Asandei a învins cu 8-4, la pauză 8-3 Muncitorul Reșița. După cum o arată și scorul echipa gălățeană și-a asigurat victoria încă din primele 20 de minute al jocului, prima repriză. Pentru United, în jocul cu Muncitorul Reșița, au marcat: Plamen Stoikov, Octavian Cireș, Hendrius da Silva, câte două goluri, Andrei Crăciun și Andrei Apostol.

După 5 etape din Liga I, United este pe locul 3 cu 12 puncte din 5 jocuri, 4 victorii, o înfrângere, 26 goluri marcate-13 încasate. United va juca următorul meci în Liga I în etapa a VII-a, pe teren propriu, 25 octombrie, cu nou promovata Informatica Timișoara. Jocul din etapa a VI-a, de la Iași cu CSMS, se va disputa la o dată ce urmează a fi anunțată, meciul nu se va disputa la finalul săptămânii pentru că mai mulți jucători gălățeni au fost convocați la echipele naționale.