Home » , , » HOCHEI: Debut cu victorie în CN sub 16 ani pentru ”gladiatori”

HOCHEI: Debut cu victorie în CN sub 16 ani pentru ”gladiatori”

În primul meci din noul sezon al Campionatului Național al Juniorilor sub 16 ani, juniori II, CSM Dunărea a învins cu 6-4 (1-1, 5-1, 0-2) echipa Clubului Sportiv Școlar din Gheorgheni. După o primă repriză încheiată la egalitate 1-1, Dunărea a deschis socrul prin Denis Diaconu, din pasa lui Adrian Lefterache,  ”gladiatorii” și-au adjudecat repriza secundă cu 5-1. Echipa gălățeană s-a desprins la 5-1 prin dublele marcate de Andrei Ghetau, din pasa lui Remus Gheorghe și Eduard Raul Caranfil, și Adrian Lefterache pase Denis Diaconu și Robert Andrei Rusu. Harghitenii au redus din diferență la 5-2 însă scorul părții secunde a fost stabilit prin golul marcat de Denis Diaconu din pasa lui Adrian Lefterache. Ultima repriză a jocului a fost câștigată de echipa din Gheorgheni cu 2-0.

Dunărea:

Portari: Andrei Giurgea, Ionuț Cristian Andrișoi

Fundași: Marian Buholteanu, Adrian Alexandru Olenici, Macar Bradcenco, Andrei Alexandru Andrișoi, Eduard Raul Caranfil, Denis Diaconu.

Atacanți: Remus Gheorghe, Victor Florea, Marian Gabriel Coman, Florin Claudiu Mladin, Robert Andrei Rusu, Adrian Lefterache, Andrei Bosna, Andrei Ghetau

Antrenori: Cristi Munteanu și Cornel Chiriță.

Statistica completă a jocului aici. Altfel, duminică, 18 octombrie, de la ora 14.00, după meciul Dunărea-Sportul din LNH, se va juca meciul doi dintre Dunărea și CS Școlar Gheorgheni.