Home » , » HOCHEI: Victorie 13-1 cu Sportul Studențesc

HOCHEI: Victorie 13-1 cu Sportul Studențesc

În primul meci din prima etapă a returului I LNH, Dunărea a învins 13-1 (7-1, 2-0, 4-0), Sportul Studențesc. Meciul de azi cu ”studenții” bucureșteni a fost interesant doar în primele zece minute, asta pentru că cei de la Sportul au deschis scorul în minutul patru. Campionii au egalat la patru minute prin Sergey Chernenko, din pasa lui Robert Krajici. Până la prima pauză Dunărea a mai marcat de șase ori prin Alexandru Cristian Munteanu, Sergey Chernenko, Robert Krajici, Szocs Szabolcs, Juraj Durkech și Pal Zoltan.

Repriza a doua s-a încheiat 2-0 în timp ce ultima treime s-a terminat 4-0,, asta și pe fondul schimbărilor din lotul echipei pregătite de Marius Trandafir. Pentru Dunărea au marcat: Nagy Istvan și Levente Lorincz, în repriza a doua, iar în a treia repriză pentru Dunărea au marcat: Szocs Szabolcs, Hildebrand Szabolcs, Attila Goga și  Roman Schcherbatyuk.

Dunărea: Bogdan Popa și Lucian Hangan-portari.

Linia a I-a: Nagy Istvan, Konstantin Ryabenko, Sergey Chernenko, Levente Lorincz, Robert Krajici

Linia a II-a: Juraj Durkech, Attila Goga (căpitan), Szocs Szabolcs, Pal Zoltan, Hildebrand Szabolcs

Linia a III-a: Roman Shcherbatyuk, Mircea Necula, Adrian Irimia, Alexandru Cristian Munteanu, Anton Cristian Popa

Linia a IV-a: Alexandru Ionuț Munteanu, Daniel Lucian Oprea, Valentin Vlase, Bogdan Neagoș

Antrenori: Marius Trandafir-principal, Teodor Mocanu-secund

Duminică, de la ora 11.00, este programat meciul doi al etapei.