Home » , , » FOTBAL: Derby încheiat nedecis în Liga a IV-a Galați

FOTBAL: Derby încheiat nedecis în Liga a IV-a Galați

Cele două echipe din fruntea Ligii a IV-a Galați, campioana Avântul Valea Mărului și Fulgerul Smulți-vicecampioana, s-au întâlnit în etapa a XII-a a campionatului. Derby-ul, disputat pe terenul campionilor s-a încheiat nedecis 1-1, la pauză 0-0. Gazdele, Avântul Valea Mărului, au deschis scorul în minutul 55 prin Ionuț Cristian iar egalarea a venit la două minute, 57, prin golul marcat de Constantin Spînache.

Juventus Toflea-Avântul Vânători 2-1

După 12 etape vicecampionii, Fulgerul Smulți, conduc Liga a IV-a cu 32 de puncte la egalitate de puncte cu Avântul Valea Mărului, cele două echipe fiind despărțite de golaveraj. Podiumul este încheiat de Unirea Braniștea cu 26 de puncte.