Home » » FUTSAL: Victorie și înfrângere pentru United 2 în Liga a II-a

FUTSAL: Victorie și înfrângere pentru United 2 în Liga a II-a

Echipa secundă a clubului United, campioana Ligii a II-a, a susținut zilele trecute meciurile din turneul trei al ligii secunde. Campionii au jucat la Vicovu de Jos, unde au obținut o victorie și o înfrângere. În primul meci al turneului din Suceava campionii au pierdut 1-6, la pauză 0-2 cu Imperial Wet Miercurea Ciuc, iar al doilea as fost câștigat 7-3, la pauză 5-3 cu gazdele turneului Bukovina Vicov.

După șase etape, trei turnee, din Liga a II-a, campionii sunt pe locul patru în clasament cu 12 puncte din șase jocuri, patru victorii, două înfrângeri. Următorul turneu în Liga a II-a se va juca între 21 și 22 noiembrie, iar United 2 va juca cu Luceafărul Buzău și Pro Tineret Sighișoara.