Home » , » HOCHEI: Campionii s-au impus pe terenul vicecampionilor

HOCHEI: Campionii s-au impus pe terenul vicecampionilor

Fără o parte bună din lot, absentă din cauza accidentărilor, campionii au câștigat primul meci din ultima etapă a returului I, de pe terenul vicecampionilor, Steaua Rangers București. Hocheiștii de la Dunărea s-au impus cu 3-2 (1-2, 0-0, 2-0) pe terenul steliștilor, în Harghita, la Cârța.

Deși au fost conduși cu 2-0 în minutul 18 al primei reprize, campionii au încheiat partea secundă cu un gol deficit, Nagy Istvan, din pasa lui Antti Ojanen, a redus din diferență în minutul 19 al primei treimi. După o repriză secundă încheiată la egalitate 0-0, campionii au egalat în minutul 6 al ultimei reprize după ce au fructificat un moment de superioritate numerică. Szabolcs Szocs a marcat din pasa lui Juraj Durkech și Levente Lorincz. Cu șase minute înainte de final campionii au marcat golul victoriei prin Levente Lorincz, din pasa lui Robert Krajci și Szocs Szabolcs

Sâmbătă, de la ora 17.30, este programate meciul doi din ultima etapă a returului I dintre Steaua Rangers București și Dunărea. Indiferent de rezultatul jocului de sâmbătă Dunărea va încheia returul I pe locul 2.

Dunărea:

Portari: Bogdan Alexandru Popa și Lucian Hangan;

Fundași: Bogdan Neagoș, Attila Goga, Juraj Durkech, Daniel Lucian Oprea, Konstantin Ryabenko, Nagy Istvan, Alexandru Ionuț Munteanu;

Atacanți: Valentin Vlase, Anton Cristian Popa, Robert Krajci, Alexandru Cristian Munteanu, Levente Lorincz, Szocs Szabolcs, Vitali Donika, Antti Ojanen, Mircea necula, Pal Zoltan, Adrian Irimia.

Antrenori: Marius Trandafir și Teodor Mocanu.