Home » » FUTSAL: United 2 a încheiat anul pe locul trei în Liga a II-a

FUTSAL: United 2 a încheiat anul pe locul trei în Liga a II-a

Echipa secundă a clubului United, campioana en-titre din Liga a II-a, a susținut la finalul săptămânii trecute meciurile din cadrul ultimul turneu al anului. Trupa pregătită de David Asandei a jucat la Gheorgheni, județul Harghita, unde a înregistrat o remiză și o victorie.

În primul meci al turneului United 2 a remizat 3-3, la pauză 1-1 cu gazdele Inter Gheorgheni. Pentru United au marcat: Cireș (două) și Popa. Apoi gălățenii au trecut de Fortius Buzău cu 6-4, la pauză 3-1.  Pentru echipa gălățeană golurile au fost marcate de: Cireș (două), Stoian, Stratulat și Cernat.

După zece etape din actualul sezon al Ligii a II-a, United II este pe locul trei cu 19 puncte din 10 jocuri, 6 victorii, o remiză, 3 înfrângeri, 48 de goluri marcate-33 încasate. Următorul turneu în liga secundă este programat anul viitor iar United 2 va juca cu Colțea Brașov și Futsal Chealăul Piatra Neamț.