Home » , » HOCHEI: 10-2 cu Corona 2

HOCHEI: 10-2 cu Corona 2

Ultimul meci de pe teren propriu din acest an al hocheiștilor de la Dunărea s-a încheiat cu o victorie a gălățenilor. Dunărea a învins în ultima reprezentație din acest an 10-2 Corona 2. În mare măsură jocul de azi a semănat cu cel de ieri. Doar prima repriză, încheiată 1-1, a fost un pic diferită. Dunărea a deschis socrul în minutul 3, prin Alexandru Cristian Munteanu, asaltul gălățenilor a continuat la poarta brașovenilor dar fără efect. Finalul primei reprize le-a aparținut ”lupișorilor”. Cu aproape două minute înainte de final Corona a egalat și chiar a fost aproape să preia conducerea dar Bogdan Popa a intervenit prompt. În partea secundă, încheiată 6-1, Dunărea a marcat rapid, minutul 2, prin Hildebrand Szabolcs și totul a intrat în ritmul normal. Corona a marcat al doilea gol al meicului de azi la socrul 3-1, după ce au fructificat un moment, păuțin peste un minut, de dublă superioritate numerică. Pentru Dunărea au marcat în repriza a doua: Pal Zoltan (2), Vitali Donika și Szocs Szabolcs. În ultima treime, încheiată 3-0, pentru Dunărea au marcat: Bogdan Neagoș, Antti Ojanen și Szocs Szabolcs

Marius Trandafir și Teodor Mocanu, cei doi antrenori gălățeni, au avut la dispoziție patru linii complete astăzi

Linia a I-a: Konstantin Ryabenko, Nagy Istvan ”A”, Szocs Szabolcs,Vitali Donika (căpitan), Levente Lorincz;

Linia a II-a: Attila Goga ”A”, Juraj Durkech, Pal Zoltan, Hildebrand Szabolcs, Antti Ojanen;

Linia a III-a: Botond Flinta, Roman Shcherbatiuk, Adrian Irimia, Alexandru Cristian Munteanu, Anton Cristian Popa;

Linia a IV-a: Alexandru Ionuț Munteanu, Daniel Lucian Oprea, Bogdan Neagoș, Mircea Necula, Valentin Vlase.