Home » , , » HOCHEI: Gladiatorii au pierdut în prelungiri la Brașov

HOCHEI: Gladiatorii au pierdut în prelungiri la Brașov

În primul meci din ultima etapă a turului de la Brașov, echipa sub 16 ani Dunărea Gladiators a pierdut, după prelungiri, jocul cu echipa similară Corona Brașov. La finalul timpului regulamentar de joc scorul era 4-4 (2-3, 1-0, 1-1), iar după 1.32 din prelungiri brașovenii au marcat golul victoriei. Pentru Dunărea au marcat: Marian Gabriel Coman (0-1), Remus Gheorghe (1-2), Robert Andrei Rusu (2-3), Denis Diaconu (4-4).

Duminică, de la ora 13.00, este programat meciul doi dintre Corona și Dunărea, din ultima etapă a turului Campionatului Național sub 16 ani.