Home » , » HOCHEI: ”Lupișorii”, pradă ușoară pentru Dunărea

HOCHEI: ”Lupișorii”, pradă ușoară pentru Dunărea

Din cauza programului încărcat, cu meciuri în LNH și Liga Mol, Corona Brașov a ales să abordeze cele două meciuri cu Dunărea, de la Galați, din etapa a II-a, turul II, LNH, cu ”lupișorii”, jucătorii tineri din cadrul lotului. În aceste condiții Dunărea nu a întâmpinat probleme și a învins Corona cu 11-0.

Prima repriză s-a încheiat 4-0. Prima dată Dunărea a marcat prin Vitali Donika, minutul 4. Până la pauză pentru Dunărea au mai înscris: Szocs Szabolcs, Konstantin Ryabenko și Antti Ojanen. Repriza secundă s-a încheiat 2-0, iar golurile gălățenilor au fost marcate de Hildebrand Szabolcs și Levente Lorincz. Ultima treime s-a încheiat 5-0, iar pentru Dunărea au marcat: Vitali Donika, Botond Flinta, Hildebrand Szabolcs, Anton Cristian Popa și Levente Lorincz

Chiar dacă au venit cu echipa secundă ”lupișorii” brașoveni a avut câteva oportunități de a marca, cea mai mare, bară, la scorul 8-0, în repriza a doua, dar de fiecare dată portarul gălățean Bogdan Alexandru Popa a intervenit prompt.