Home » , » FOTBAL: Marius Cosoreanu, despre începuturile Cupei Companiilor

FOTBAL: Marius Cosoreanu, despre începuturile Cupei Companiilor

sursa foto: FotbalFest.ro

Unul dintre organizatorii Cupei Companiilor, Marius Cosoreanu, a vorbit la Lider Sportiv, de la Radio Pro FM Lider FM, despre începuturile competiției: ”Idea de Cupa Companiilor a venit simplu. Am creat o agenție de marketing sportiv, după care am creat o platformă on line. Primordială a fost crearea unor evenimente în disciplina fotbal. Cupa Companiilor nu este primul eveniment în disciplina fotbal, de-a lungul timpului, 3-4 ani de zile, am creat mai multe evenimente în Galați, printre care ”Junior Cup”, ”Galați Beach Cup”. Cupa Companiilor se adresează strict oamenilor care lucrează de la 8 la 17 și își doresc să facă sport într-un cadru organizat, în loc de team-building la pădure, facem un team-building sportiv”, a spus Marius Cosoreanu.

Altfel, până acum s-au disputat două ediții ale Cupei Companiilor. Primac ediție, cea de vară, a fost câștigată de fost Meridian Construct, care a trecut în finală de echipa Primăriei Galaţi, scor 4-0. În ediția a II-a, de iarnă, a fost câștigată de Danubius IPJ, după ce a învins Ecosal, cu scorul de 3-1, în finală.