Home » » FUTSAL: United debutează duminică în returul Ligii I

FUTSAL: United debutează duminică în returul Ligii I

Liga I de futsal revine cu meciurile din etapa a II-a returului sezonului regulat, etapa a XV-a. În priam rundă din 2016, United va juca pe teren propriu cu cei de la KSE Târgu Secuiesc. Meciul este programat să se dispute duminică, 24 ianuarie, de la ora 17.30, în Sala Sporturilor Dunărea.

United a încheiat prima parte a campionatului regulat din Liga I pe locul patru cu 24 de puncte în 12 jocuri, 8 victorii, 4 înfrângeri, 5 goluri marcate-36 încasate. În pauza dintre tur și retur echipa pregătită de David Asandei a transferat doi jucători, unul dintre ei, Emanuel Moldoveanu, va juca în primul meci al anului în timp ce brazilianul Wellington Henrique Silva de Oliveira, va ajunge la Galați în zilele următoare. KSE Târgu Secuiesc, locul 10 la finalul turului cu 15 puncte, a transferat șase jucători noi în pauza dintre tur și retur. Meciul tur, de la Târgu Secuiesc, a fost câștigat de United cu 5-0. Meciul din prima etapă a returului, de pe terenul celeilalte echipe din Covasna, Spicom Sfântu Gheorghe, se va disputa joi, 28 ianuarie, de la ora 17.30, la Sfântu Gheorghe.