Home » , » HOCHEI: 15-3 cu Sportul

HOCHEI: 15-3 cu Sportul

Al doilea meci din prima etapă a returului II a fost câștigat de Dunărea 15-3, cu cei de la Sportul Studențesc, după ce în primul meci al etapei, cel de sâmbătă, Dunărea s-a impus cu 16-1. În meciul de duminică Sportul a deschis scorul, în minutul 14, însă replica gălățeni.or a venit imediat și au întors rezultatul până la finalul primei reprize încheiată 2-1. În partea secundă Dunărea s-a impus cu 6-0, iar ultima treime a fost câștigată de gălățeni 7-2.

În jocul de duminică pentru Dunărea au marcat: Sergey Chernenko și Alexandru Cristian Munteanu câte trei goluri, Bogdan Neagoș două goluri, Alexandru Ionuț Munteanu, Nagy Istvan, Pal Zoltan, Antti Ojanen, Juraj Durkech, Anton Popa, Hildebrand Szabolcs, câte un gol. Poartă gălățeană a fost apărată azi în toate cele 60 de minute de Lucian Hangan, acesta s-a remarcat prin intervențiile sale în situație de singur cu atacantul advers.