Home » , » HOCHEI: Marius Trandafir: ”A fost un meci echilibrat”

HOCHEI: Marius Trandafir: ”A fost un meci echilibrat”

Iată declarațiile oferite de ce doi antrenori după primul meci din etapa a II-a, returul II, pierdut de Dunărea 0-2 (0-2, 0-0, 0-0) la Brașov, declarații oferite pentru pagina oficială de facebook a ”lupilor”. ”A fost un meci echilibrat, păcat că am primit gol atât de repede în prima repriză. Ambele echipe au jucat bine, s-a înclinat balanța de la o echipă la alta, iar meciul a fost deschis oricărui rezultat. Am avut și noi șansele noastre în repriza a treia, însă portarul advers a avut o seară extraordinară. Se joacă în continuare”, a declarat, Marius Trandafir.

”Am câștigat trei puncte foarte importante astăzi. Ne-am îngreunat situația în repriza a treia mai ales când am jucat în inferioritate. Apărarea a fost la înălțime, la fel și portarul nostru. Se vede experiența meciurilor din Liga MOL. Programul este inuman cu atâtea meciuri și deplasări. Am terminat meciul cu doi accidentați, doi fundași de bază, Imecs și Sprencz, se pare grav, însă sperăm să-și revină 100% cât mai repede posibil”, a declarat Kovács László, antrenorul brașovenilor, pentru Corona Wolvws Brașov