Home » » VOLEI: Arcada s-a calificat în sferturile Cupei

VOLEI: Arcada s-a calificat în sferturile Cupei

Echipa masculină de volei Arcada a obținut calificarea în sferturile de finală ale Cupei României. Manșa retur din turul inaugural al Cupei, disputată la Ploiești, cu cei de la Tricolorul LMV, a fost câștigată de Arcada cu 3-0 (-23, -23, -18), după ce meciul de la Galați, din tur, a fost câștigat de Arcada cu același scor 3-0.

În turul secund al Cupei, sferturile de finală, Arcada va juca cu SCM U Craiova. Turul este programat pentru miercuri, 17 februarie, la Galați, iar returul peste o săptămână, miercuri, 24 februarie, la Craiova.

Următorul meci pentru Arcada este programat miercuri, 20 ianuarie, de la ora 18.00, în Sala sporturilor ”Dunărea” cu francezii de la Asul Lyon Metropole, în optimile de finală Challenge Cup. În Divizia A1, Arcada va juca duminică, 24 ianuarie, de la ora 13.30, la Galați, cu Volei Municipal Zalău.