Home » , » FUTSAL: David Asandei: ”Wellington ne acoperă un post foarte important în echipa noastră”

FUTSAL: David Asandei: ”Wellington ne acoperă un post foarte important în echipa noastră”


Antrenorul de la United, David Asandei, a vorbit la Lider Sportiv, de la radio Pro FM Lider FM, despre ultima achiziție a clubului gălățean, portarul brazilian Wellington Henrique Silva de Oliveira: ”Wellington ne acoperă un post care este foarte important în echipa noastră. El este un jucător ce vine din Liga I din Brazilia, a jucat chiar contra lui Falcao. Este un jucător care, zic eu, ne va ajuta. În victoria de la Chiajna 2-1, chiar dacă Chiajna este ultima clasată în pauza de iarnă a adus jucători brazilieni care au jucat în Spania, am fost ținuți în joc de Wellington cu intervențiile lui miraculoase. La final Jean Cosac, antrenorul de la Chiajna, a spus că Wellington este cel mai bun din România. Sperăm să fie un portar constant să ne ajute”, a spus David Asandei. 
Jika Anda menyukai Artikel di blog ini, Silahkan klik disini untuk berlangganan gratis via email, dengan begitu Anda akan mendapat kiriman artikel setiap ada artikel yang terbit di Creating Website
 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2011. SportGalati.com - All Rights Reserved
Template Modify by Creating Website
Proudly powered by Blogger