Home » , » HOCHEI: Victorie în prelungiri cu Steaua

HOCHEI: Victorie în prelungiri cu Steaua

Al doilea meci de la Cârța, din ultima etapă a sezonului regulat, a fost câștigat de hocheiștii de la Dunărea, 2-1 (0-0, 1-0, 0-1, 1-0), după o repriză suplimentară de prelungiri, cu cei de la Steaua Rangers București. La finalul primei reprize scorul a fost 0-0. 49 de secunde mai erau necesare să se intre fără gol marcat și după a doua treime, însă Dimitri Nimenko, din pasa lui Nagy Istvan și Konstantin Ryabenko, a marcat primul gol de la revenirea de după accidentare. În ultima treime Steaua a trimis meciul în prelungiri, cu puțin peste un minute înainte de final, după ce au fructificat unul din cele 9 momente de superioritate numerică. În prelungiri victoria a fost adusă de Pal Zoltan, ajutat de Attila Goga, cu 22 de secunde înainte de expirarea timpului reprizei suplimentare.

Dunărea:

Viorel Radu, Lucian Hangan-portari;

Attila Goga,  Daniel Lucian Oprea, Roman Shcherbatiuk, Konstantin Ryabenko, Nagy Istvan, Alexandru Ionuț Munteanu-fundași;

Anton Cristian Popa, Bogdan Neagoș, Alexandru Cristian Munteanu, Levente Lorincz, Vitali Donika, Antti Ojanen, Dimitri Nimenko, Mircea Necula, Pal Zoltan, Adrian Irimia-atacanți.