Home » » VOLEI: Arcada a făcut un prim pas spre final four-ul Cupei

VOLEI: Arcada a făcut un prim pas spre final four-ul Cupei

În manșa tur din sferturile de finală ale Cupei României, echipa masculină de volei Arcada Galați s-a impus cu 3-1 în fața celor de la SCMU Craiova, într-un joc disputat în Sala Sporturilor ”Dunărea”. După un prim set câștigat de Arcada 25-21 (8-6, 12-16), SCMU Craiova a câștigat setul secund 25-22 (8-6, 16-11), și a egalat la situația la seturi. Setul trei a fost câștigat de Arcada 25-18 (8-2, 16-9), iar în setul patru gălățenii s-au impus 25-19 (3-8, 16-14).

Înfrângerea cu Arcada a fost prima din acest sezon pentru SCMU Craiova, liderul neînvins din Divizia A1, debutantă în actuala ediție a Cupei. Manșa retur din sferturi este programată pentru 24 februarie, la Craiova.