Home » , » BASCHET: Fetele de la Phoenix au pierdut al doilea joc cu Olimpia CSU Brașov

BASCHET: Fetele de la Phoenix au pierdut al doilea joc cu Olimpia CSU Brașov

Deși aveau nevoie de o victorie pentru a juca meciul decisiv al seriei cu Olimpia CSU Brașov din turul inaugural al play-off-ului, echipa de fete Phoenix a pierdut 69-77 (12-25, 17-21, 13-10, 27-21), al doilea meci echipa din Brașov.

Cu excepția debutul meciului, când cele două echipe s-au aflat la egalitate sau au alternat la conducere, Olimpia CSU Brașov a condus ostilitățile pe tot parcursul jocului, cea mai mare diferență, -20 Phoenix, s-a înregistrat cu patru minute înainte de finalul sfertului secund.

Cea mai bună marcatoare de la Phoenix a fost Myneshia McKenzie cu 21 de puncte. Pentru Phoenix au mai marcat: Chrisstasi Walter 16 puncte, Cassandra Rochel 12 puncte, Amanda Frost 9 puncte, Bianca Fota 7 puncte, Montia Jhonson și Hanna demeter câte două puncte.

Cu două înfrângeri, 75-78 și 69-77, Phoenix este eliminată din lupta pentru locurile fruntașe din LNBF și va juca în turneul pentru stabilirea locurilor 5-8.