Home » » FUTSAL: Calificare spectaculoasă în sferturile Cupei pentru United

FUTSAL: Calificare spectaculoasă în sferturile Cupei pentru United

Derby-ul optimilor de finală din Cupa României, în care s-au duelat două dintre echipele din careul de ași din Liga I, United și Informatica Timișoara, s-a încheiat cu victoria gălățenilor 3-2 (0-1), după o revenire spectaculoasă a echipei pregătite de David Asandei de la 0-2. În minutul 23 al jocului Informatica a marcat pentru 2-0. Imediat United a oferit replica și a redus din handicap, după care în decurs de trei minute, 31 și 34 , United a egalat și a trecut în avantaj 3-2.

După meciul de Cupă de la Galați cele două echipe se vor întâlni din nou în această săptămână duminică, 6 martie, de la ora 18.00, la Timișoara, de data asta în Liga I.