Home » , » HOCHEI: Anton Cristian Popa: ”Nu ne-am gândit la 2-0 că suntem campioni”

HOCHEI: Anton Cristian Popa: ”Nu ne-am gândit la 2-0 că suntem campioni”

Deși Dunărea a fost la 9.46 minute de al doilea titlu consecutiv, iar în tribune era declanșată fiesta,unul dintre hocheiștii gălățeni, atacantul Anton Cristian Popa, a declarat că jucătorii nu s-au considerat campioni, chiar dacă echipa conducea cu 2-0: ”Meciul se termină după 60 de minute, sau după prelungiri dacă este nevoie. Nu ne-am gândit la 2-0 că suntem campioni, doar după fluierul final eram campioni. Ne doream să câștigăm trofeul acasă în fața propriilor suporteri. Au fost două greșeli care ne-au costat primul gol. După ce au marcat al doilea gol ei au urcat iar noi am scăzut foarte mult, au venit peste noi. Fiecare meci este diferit, nu știm ce se va întâmpla, sperăm să fim noi cei care vom câștiga, fiecare dintre noi își dorește să termine cât mai repede finala, să nu prelungim, să nu fie 3-2”.