Home » , » HOCHEI: Marius Trandafir: ”În play-off fiecare jucător tratează fiecare schimb ca pe o finală”

Iată cele declarate de Marius Trandafir, antrenorul de la Dunărea, după meciul doi al seriei semifinale cu Corona Brașov: ”Am avut câteva momente la începutul reprizei a treia când trei greșeli personale ne-au costat. Am forțat, nu am reușit să marcăm, suferim la acest capitol. Încă suntem neinspirați în fața porții. A fost meciul doi, suntem la egalitate 1-1, jucătorii tratează fiecare schimb să câștigăm. Nu cred că oboseala este cauza evoluției din partea a doua, au fost câteva greșeli personale. Un puc aruncat în zona centrală, iar golurile 4 și 5 au venit la începutul reprizei a treia. Am fost în meci, nu am marcat. E meciul doi la meciul trei trebuie să arătăm altfel, să fim constanți din primul până în ultimul minut. Ne cerem scuze publicului. În play-off fiecare jucător tratează fiecare schimb ca pe o finală. Avem jucători experimentați, care au obținut rezultate, sunt sigur că după acest duș o să ne revenim”.