Home » , » HOCHEI: Marius Trandafir: ”Se joacă din primul până în ultimul minut, nimeni nu cedează”

Despre victoria cu Corona Brașov prin primul meci al play-off-ului ne-a vorbit și Marius Trandafir, antrenorul de la Dunărea: ”Este exact începutul de play--off pe care ni-l doream, cu o victorie. Se joacă din primul până în ultimul minut, nimeni nu cedează. Am condus 3-0, au revenit și au egalat la 3-3. Important este că am câștigat. Am dominat, am pus pucurile pe poartă, dar în reprizele a doua și a treia atacanții noștri nu au mai fost așa inspirați. La penalty e loterie, avem jucători experimentați care execută, ei au marcat și în momente cheie din sezon. Cel mai important este meciul de mâine".