Home » , » FUTSAL: David Asandei, despre primul meci al seriei cu Spicom: ”Meciul a fost echilibrat, am făcut un prim pas spre calificare”

La Lider Sportiv 102, de la Radio Pro FM Lider FM, antrenorul de la United, David Asandei, a vorbit despre victoria 3-0 din primul meci al seriei cu Spicom Sfântu Gheorghe din sferturile Ligii I: ”Meciul a fost echilibrat până în ultimele trei minute când am deschis scorul prin Andrei Apostol. După ce am marcat noi golul gazdele au forțat, au jucat în cinci, fapt care i-a costat încă un gol, am recuperat mingea și am făcut 2-0. La 0-2 cei de la Sfântu Gheorghe, echipă formată în majoritate de jucători spanioli, au căzut psihic, iar noi am marcat golul decisiv. Prima repriză a fost foarte echilibrată, gazdele au avut două bare, dar și noi m avut ocaziile noastre. Așa cum am anticipat echipa va marca prima va câștiga. Ne doream să câștigăm, era o perioadă cam lungă de când nu am mai câștigat la Sfântu Gheorghe, cam de cinci ani de zile era secetă. Mereu am avut probleme pe terenul din Sfântu Gheorghe, dar am făcut un prim pas spre calificare”, a spus David Asandei.

Altfel, marți, 3 mai, de la ora 18.00, în Sala Sporturilor ”Dunărea”, United va juca primul meci de acasă din play-off cu Spicom Sfântu Gheorghe. Gălățenii au nevoie de o victorie pentru a se califica în semifinale.