Home » » VOLEI: Arcada conduce 2-0 Baia Mare în finala mică

VOLEI: Arcada conduce 2-0 Baia Mare în finala mică

După victoria 3-1 din primul meci al finalei mici, Arcada a câștigat 3-0 al doilea meci al finalei pentru locurile trei-patru și conduce cu 2-0 la general Știința Explorări Baia Mare și mai are nevoie de o victorie pentru a câștiga medaliile de bronz. În al doilea joc al finalei mici evoluția scorului a fost. Set I: 8-5, 16-8, 25-14;  Set II: 7-8, 16-14, 25-21; Set III: 6-8, 14-16, 25-21.

După cele două jocuri de la Galați finala mică se va muta la Baia Mare pentru alte două jocuri. Meciul trei se va juca sâmbătă, 23 aprilie, de la ora 17.00, iar meciul patru, dacă va fi cazul, se va juca duminică, 24 aprilie, de la ora 17.00. Dacă după cele două jocuri de la Baia Mare scorul va fi egal 2-2 se va juca și meciul cinci, decisiv, la Galați, 27 aprilie.