Home » » VOLEI: Arcada a învins 3-1 VM Zalău și a egalat situația la general

VOLEI: Arcada a învins 3-1 VM Zalău și a egalat situația la general

După victoria 3-1 din meciul trei al semifinalei Diviziei A1, Arcada a câștigat cu același scor 3-1, și al doilea meci de la Galați din semifinala cu Volei Municipal Zalău. Arcada a câștigat primul set al meciului 25-20 (5-8, 16-15, 20-17), după care au pierdut al doilea parțial 17-25 (4-8, 10-10, 15-16). Gălățenii au revenit în joc și au câștigat setul trei 25-18 (8-7, 16-13) și setul patru 25-22 (3-5, 14-16, 23-21).

După patru jocuri din semifinala Arcada-VM Zalău cele două echipe se află la egalitate 2-2, după patru jocuri încheiate cu același scor 3-1 pentru gazde. Seria continuă cu meciul cinci, decisiv, ”finala pentru finală”, miercuri, 13 aprilie, la Zalău.

Până la meciul care va stabili a doua finalistă a Diviziei A1, după ce SCMU Craiova s-a calificat în finală cu 3-0 la general în seria cu Explorări Baia Mare, sâmbătă, 9 aprilie, de la ora 15.45, la Piatra Neamț, Arcada și VM Zalău vor juca în semifinalele Cupei României.