Home » » VOLEI: Prima victorie din semifinale pentru Arcada

VOLEI: Prima victorie din semifinale pentru Arcada

Echipa masculină de volei Arcada a obținut prima victorie din semifinale. Meciul trei al seriei cu VM Zalău, vicecampioana României, a fost câștigat de echipa gălățeană cu 3-1, același scor cu care Arcada a pierdut cele două jocuri de la Zalău. În primul meci din semifinale de acasă, Arcada a început mai greu și a pierdut primul set 13-25. Gălățenii și-au revenit rapid și au câștigat setul secund după prelungiri 27-25, după care s-au impus 25-22 și 25-23.

Cu scorul 1-2 la general Arcada și Volei Municipal Zalău vor juca și meciul patru al seriei mânie, marți, 5 aprilie, de la ora 18.30, la Galați, în Sala Sporturilor ”Dunărea”.