Home » » FOTBAL: Quantum Club se oprește în etapa interjudețeană a juniorilor A1

FOTBAL: Quantum Club se oprește în etapa interjudețeană a juniorilor A1

Echipa de juniori A1 de la Quantum Club Galați, campioana județului Galați, a pierdut calificarea în etapa de zona a Campionatului Juniorilor A1. În manșa retur din etapa de zonă Quantum Club a pierdut 3-1, jocul de la Însurăței, cu campioana județului Brăila, Viitorul Însurăței. La pauză gazdele conduceau cu 2-0, gălățenii au revenit în joc în partea a doua prin golul marcat de Andrei Tirtira, dar gazdele au marcat golul calificării în prelungirile jocului, minutul 94!

Cu scorul general 2-3, după 1-0 la Galați și 2-3 la Însurăței, Quantum Club Galați se oprește în etapa interjudețeană a Campionatului Juniorilor A1.