Home » , » RUGBY: Juniorii U 17 de la CTTV au încheiat pe locul 6 turneul final, rugby în 7

La finalul săptămânii trecute, la Baia Mare, juniorii sub 17 ani de la Colegiul Tehnic Traian Vuia (RCM Galați), antrenor Marius Secuianu, au susținut meciurile de la Turneul Final al Diviziei Naționale de Juniori U 17, rugby în 7. Echipa gălățeană a înregistrat trei înfrângeri la competiția de la Baia Mare și a încheiat Turneul Final pe locul șase, ultimul. În faza grupelor CTTV Galați a pierdut 0-31 CT Dinicu Golescu București și 0-34 cu CSȘ 2 Baia Mare, câștigătoarea competiției.Ca urmare a locului trei pe care a terminat grupa CTTV a jucat în finala pentru locurile 5-6 cu cealaltă echipă de pe locul trei Grivița Roșie București, joc pierdut de echipa gălățeană 5-17.