Home » , » MINIFOTBAL: Ajax Dulcisimo a încheiat în grupe Campionatul Național

MINIFOTBAL: Ajax Dulcisimo a încheiat în grupe Campionatul Național

Victoria 7-1 din meciul de deschidere al Campionatului Național de Minifotbal, nu a fost suficientă pentru campioana Galațiului, Ajax Dulcisimo, să treacă de faza grupelor. Sâmbătă, în meciul decisiv de calificare în sferturi Ajax Dulcisimo a pierdut 1-3, la pauză 1-2, cu Chedra Tax Ploiești.

Cu o victorie, 7-1 cu Dr. Brons Baia Mare, și două înfrângeri 1-3, cu Hermanstad Sibiu și Cherdra Tax Ploiești, Ajax Dulcisimo a încheiat Grupa A de la Campionatul Național de Minifotbal pe locul trei cu trei puncte, 9 goluri marcate-7 încasate.