FOTBAL: Metalosport s-a impus la Bacău, în etapa a II-a din Liga a III-a

5
Amicalul cu echipa de Liga I din Voluntari pare că le-a prins bine gălățenilor de la Metalosport. În etapa a II-a din Liga a III-a, gălățenii s-au impus cu 1-0, la pauză 0-0, la Bacău, pe terenul celor de la Aerostar.
Singurul gol al meciului de la Bacău a fost marcat de Marian Cârjă, în minutul 69. De remarcat că din minutul 66 gălățenii evoluau cu un jucător mai puțin Rareș Oprea find jucătoprul eliminat după ce a primit cartonaș roșu direct.
Metalosport: Jalbă – Oprea, Răgălie, Cîrjă, Gâță – Iancu (90+2 Sevastian), Munchiu, Constantinescu, Zaharia (35 M. Blănaru; 84 Perju) – Anasatasie, Mihu (75 Stancu). Antrenor: Mihai Ciobanu.
Pentru Metalosport urmează o săptămână cu două jocuri. Prima dată miercuri, 14 septembrie, de la ora 16.30, gălățenii vor juca în Cupă, la Tudora, județul Botoșani cu cei de la Trans Dor Tudora, iar sâmbătă, 17 septembrie, de la ora 17.00, Metalosport va juca pe teren propriu, stadionul ”Dunărea”, primul derby județean din actualul sezon al Ligii a III-a cu cei de la Sporting Liești.